כולנו יודעים מה מרשמלו.

לשאלה מה זה מרשמלו, התשובה שנקבל היא שהמרשמלו זה ממתק רך ומוקצף.

מה מקור הממתק?

במקור,הוכן המרשמלו  מצמח המרשמלו.,שגדל ליד מקורות מים וביצות.

בשורש הצמח,קיים חומר מקריש ובו השתמשו לשילוב עם דבש ולציפוי גרעינים.

הפרעונים והסינים הקדומים היו הראשונים שהשתמשו בו .מאוחר יותר, יצרני ממתקים בצרפת- במאה ה 18 הכינו אותו כשהשתמשו בקצף חלבונים עם סירופ סוכר , בתוספת מיצוי מהשורש של הצמח.

רופאים אמריקאים במאה ה 19 גילו את שורש המרשמלו ואת יש יכולת הריפוי של החומר שנמצא בשורש ,לתחלואי גרון (שיעול,ליחה,כאבי גרון וכו) .

הם החלו להשתמש במיץ של שורש  צמח המרשמלו, ביחד עם סוכר, וקצף ביצים כדי שיהיה אוורירי ושאנשים ירצו לקבל את התרופה.

כמובן, שהתרופה הייתה מאד טעימה ונעימה במירקם שלה, וכפי הנראה, אנשים אהבו את התרופה כממתק ולאו דןוקא כתרופה, לכן אחרי ההתפתחות התעשייתית, המשיכו להשתמש במרשמלו כממתק בלבד, כשאת המיץ משורש צמח המרשמלו, החליף הג'לטין.

מרשמלו ביתי בהכנה עצמית, ניתן להכין  במירקם הרצוי לנו- כל אחד לפי העדפתו, יהיו שירצו אותו קשה, יבש,(לקבלת מירקם זה יש צורך להשאיר את המרשמלו המוכן בכלי פתוח כך שהאוויר ייבש אותו,  יהיו שיעדיפו דווקא רך, קרמי, נמס בפה.

לגבי הטעמים- אין סוף לטעמים שניתן להוסיף, החל מטעמים מוכרים וידועים כמו וניל, שוקולד, קפה, וטעמים פירותיים, כמו מנגו,תות שדה,פירות יער, ועד  טעמים פחות מוכרים ופחות רגילים כמו סיגליות, לבנדר, וורדים ועד.

לא נשכח את טעמי התבלינים המיוחדים שניתן להוסיף למרשמלו- כמו צ'ילי , ג'ינג'ר, זעתר, אורנו ואפילו שילובי טעמים מיוחדים.

בתמונה-מרשמלו עם דרדר כחול ולבנדר.

עכשיו-לפני ראש השנה,מארז מתוק של מרשמלו בטעמים מיוחדים,כשהוא ארוז יפה יכול להיות מתנה אישית נהדרת.

אריזות יפות ומהודרות יכולות להיות שקיות צלופן קשורות בסרט, או קופסא קטנה לתוכה נכניס את המרשמלו וניסגור בסרט בצבע תואם..

אפשרות נוספת היא צנצנת שקופה מיוחדת לתוכה נכניס את המרשמלו המיוחד שלנו.לתוספת,כמובן שניתן להניח בד גזור לריבוע על מכסה הקופסא, ללפף סביבו חוט ראפייה .

בספר "ממתקים של פעם" תוכלו  למצוא 7 מתכונים שונים של מרשמלו, כשאתם תוכלו להכין הרבה יותר טעמים,כיד הדמיון הטובה עליכם.מרשמלו עם דרדר כחול ולבנדר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.